TRIDUUM PASCHALNE

włącz .

            Tajemnica Męki i Zmartwychwstania Chrystusa stanowi centrum Dobrej Nowiny, którą Kościół, powinien głosić światu. (por. KKK 571). W sposób szczególny wyraża się to w liturgii, podczas obchodów tzw. Triduum Paschalnego. Rozpoczyna się ono Mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek wieczorem, a kończy drugimi Nieszporami Niedzieli Zmartwychwstania. Zapraszamy do przeżycia tej symboliki Triduum.

 

WIELKI CZWARTEK – godz.18.00

Msza Wieczerzy Pańskiej, przypominająca Ostatnią Wieczerzę, kiedy to Jezus ustanowił sakramenty Eucharystii i Kapłaństwa. Gromadzimy się wokół Chrystusa Pana jak uczniowie na Ostatniej Wieczerzy. Jezus zaprasza nas do wspólnego stołu. Liturgia tego wieczoru obejmuje również wzruszający obrzęd umycia nóg dwunastu wybranym osobom oraz przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy.

SPOWIEDŹ – od 21.00 do północy

 

WIELKI PIĄTEK – godz. 18.00

Pamiątka Męki i Śmierci Pana Jezusa. W tym dniu Kościół nie sprawuje Mszy św. – obowiązuje post ścisły. Liturgia zaprasza na rozważanie biblijnego opisu Męki Pańskiej, uczczenie Krzyża Świętego oraz adorację Chrystusa w Grobie Pańskim.

SPOWIEDŹ – od 21.00 do północy

 

WIELKA SOBOTA – godz.18.00

Ciało Chrystusa spoczywa w Grobie – nawiedzamy Grób Pański, trwamy na modlitwie. Błogosławieństwo pokarmów od godz.9.00 do 13.00 – co godzinę. Wieczorna liturgia jest najważniejszą liturgią całego roku kościelnego. LITURGIA wigilii Paschalnej obejmuję obrzęd błogosławieństwa światła, orędzie paschalne, rozbudowaną liturgię Słowa, liturgię chrzcielną i wreszcie Liturgię Eucharystyczną.

 

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA

Największe święto uczniów Chrystusa. Wyruszamy o świcie na uroczystą procesję za Chrystusem Zmartwychwstałym, aby wyznać naszą wiarę w Jego zwycięstwo nad śmiercią i szatanem.

Msze w tym dniu: 6.00 (rezurekcja), 9.30, 11.00, 18.00

Udział w eliminacjach do X Festiwalu Pieśni Wielkopostnych

włącz .

29 marca nasz parafialny chór „SONUS OBLATUS” wziął udział w eliminacjach do X Festiwalu Pieśni Wielkopostnych w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Stąporkowie organizowanego przez Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach.
Celem festiwalu jest popularyzowanie bogactwa muzyki kościelnej, rozwijanie aktywności artystycznej związanej z przeżywaniem Wielkiego Postu, umożliwienie artystom twórczej konfrontacji oraz aktywowanie amatorskich środowisk muzycznych.
Każdy z uczestników zaprezentował po 2 pieśni pasyjne, nasz chór zaśpiewał
„Mądrość Ojca Wszechmocnego” oraz „Ogrodzie Oliwny”. Był to bardzo udany debiut poza parafią nagrodzony gromkimi brawami oraz dyplomem.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Zapraszamy do galerii.

Wyjazd integracyjny ministrantów do Warszawy

włącz .

W dniach od 21 do 23 marca grupa sześciu starszych ministrantów pod opieką brata Witolda Kuchnio gościła w Domu Prowincjalnym Oblatów Świętego Józefa w Warszawie. W piątek wieczorem chłopcy uczestniczyli w nabożeństwie Drogi Krzyżowej. W sobotę Ojciec Krzysztof przedstawił im historię Zgromadzenia i zaprezentował obecną działalność Józefitów w kraju i na świecie. W drugiej części dnia młodzież zwiedzała Warszawę. Byli między innymi w muzeum ks. Jerzego Popiełuszki, na Stadion Narodowy oraz na Starym Mieście. Wieczorem rozegrali mecz piłki nożnej z drużyną braci zakonnych. Nasi ministranci okazali się lepsi i wygrali. Zdjęcia z tego wyjazdu integracyjnego można zobaczyć w galerii.

Zapraszamy.

Pożegnanie zimy w "4 KĄTACH"

włącz .

"Marzanno, Marzanno,
zimowa panno,
zabieraj śniegi, bierz lody
i skocz do wody!"

 21 marca wychowankowie świetlicy 4 "KĄTY" u św. Józefa radośnie pożegnali zimę. Tradycyjna Marzanna została wykonana z ekologicznych surowców i bezpiecznie spalona. Zapachniało wiosną, a na twarzach dziewczynek pojawiły się jej pierwsze oznaki. Nie zabrakło pamiątkowych zdjęć, które można obejrzeć w galerii. Zapraszamy.

Błogosławieni ubodzy w duchu

włącz .

Wieczorem 18 marca 2014 roku w kościele pw. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Kielcach odbyło się spotkanie modlitewne z kanonami z Taizé. Okazja była szczególna, bo to wigilia uroczystości odpustowych w tej parafii. Na zaproszenie Księdza Proboszcza Romana Westwala na czuwanie przybyli parafianie, którzy na wzór św. Józefa, chcieli w pokorze i cichości serca stanąć przed Bogiem, by oddać mu swoje codzienne sprawy.

Modlitwa kanonami przeplatana była fragmentami z Pisma Świętego i krótkimi rozważaniami, by w końcu na kilka minut uciszyć siebie i dać mówić samemu Bogu. Czuwanie zakończyła adoracja Ikony Krzyża. Każdy przybyły na kilka minut przybliżył się do Drzewa Zbawienia i kładąc na nim czoło bądź patrząc w oczy Chrystusa oddawał Mu to co kryje serce.

Spotkanie modlitewne przygotowali wolontariusze Diecezjalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach. Jak zawsze przyrządzili specjalną dekorację, która miała pomóc w kontemplacji. Jak zwykle główne miejsce zajęła Ikona Krzyża otoczona tym razem cierniami. W śpiewie pomogła także grupa osób organizująca czuwania z kanonami Taizé w parafii pw. Św. Franciszka z Asyżu.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.