Mężczyźni św. Józefa

włącz .

 W maju przy naszej parafii powstała grupa mężczyzn, którzy chcą razem modlić się za swoje rodziny, szukać rozwiązań na różne problemy małżeńskie i rodzinne, dzielić się swoją wiarą. Stąd też wspólnota nosi nazwę mężczyźni św. Józefa. Spotykamy się raz w miesiącu na wspólnej modlitwie, refleksji i dzieleniu się wiarą. Wspólnota jest otwarta dla wszystkich, którzy chcę razem podążać do świętości. Serdecznie zapraszamy. Spotykamy w każdą trzecią środę miesiąca o godz. 18.30 w kościele. Zapraszamy.

Relacja Leżajsk Łańcut

włącz .

  W minioną sobotę wybraliśmy się na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Leżajsku. Wyjazd ten połączony był ze zwiedzaniem zamku w Łańcucie. Na pielgrzymim szlaku spotkało się 36 osób z naszej parafii.

  Przed cudownym wizerunkiem Pani Leżajskiej w  Bazylice OO. Bernardynów pw. Zwiastowania Najświętszej Marii Panny ksiądz proboszcz Roman Westwal odprawił dla nas mszę świętą. Mieliśmy możliwość podziękowania Matce Bożej za wszelkie otrzymane łaski, powierzając Jej nasze sprawy i intencje. Następnie poznaliśmy historię powstania kościoła i klasztoru oraz otoczonego szerokim kultem obrazu Madonny z Dzieciątkiem, opowiedzianą przez jednego z braci Bernardynów. Kult Leżajskiej Pani Pocieszenia sięga 1590 roku i związany jest z objawieniami Maryi miejscowemu piwowarowi Tomaszowi Michałkowi.

  Po nasyceniu oczu pięknym kościelnym wnętrzem mieliśmy możliwość wysłuchania koncertu na słynnych leżajskich organach. Tak naprawdę to nie jeden instrument, ale trzy, tworzące imponujący zespół organowy, na którym może grać jednocześnie 3 organistów! Organy zachwyciły nas swoim dźwiękiem i bogatą  dekoracją snycerską. Po sporej dawce przeżyć duchowych , zaopatrzeni w miejscowe dewocjonalia udaliśmy się na smaczny obiad do Domu Pielgrzyma.

  Najedzeni i uduchowieni pojechaliśmy do Łańcuta - do jednej z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce. Zwiedziliśmy znakomicie zachowane wnętrza mieszkalne oraz interesującą kolekcję pojazdów konnych. Spacerując po starym, malowniczym parku w stylu angielskim dotarliśmy do  storczykarni. W kawiarni otoczonej pięknymi, egzotycznymi kwiatami odpoczeliśmy po trudach zwiedzania.

  Czas powrotu do Kielc był wypełniony wspólna modlitwą, śpiewaniem i rozmyślaniem o … kolejnej pielgrzymce. Mamy nadzieję, że ten razem spędzony czas wniesie w nasze życie błogosławione owoce.

  W galerii zdjęć można znaleźć fotorelację.

Parafialny Ośrodek wsparcia Rodzinie św. Józefa

włącz .

  Od września przy naszej parafii rozpoczął swoją działalność ośrodek wsparcia rodzinie. Celem ośrodka jest pomoc wszystkich tym, którzy przeżywają jakiekolwiek problemy rodzinne, małżeńskie itp. Jeśli szukasz pomocy, serdecznie zapraszamy w każdy czwartek w godzinach od 19.00 do 20.00.

Oblaci św. Józefa mają nowego Generała

włącz .

Dzisiaj 14 sierpnia 2018 Kapituła Generalna Oblatów św. Józefa wybrała nowego Przełożonego Generalnego. Został nim: O. Jan Pelczarski, urodzony w Polsce w 1965 roku, święcenia kapłańskie przyjął w 1991 roku. Przez wiele lat był odpowiedzialny za formację w seminariach. Misjonarz w Nigerii a obecnie w Boliwii. Przybywa z "peryferii". Otoczmy go modlitwą, aby pod wstawiennictwem św. Józefa Marello, mógł prowadzić nasze Zgromadzenie tam gdzie Pan wskaże.

 

Festyn radości i zabawy - nasze parafialne półkolonie

włącz .

Od 2 lipca w naszej parafii tradycyjnie jak co roku ruszyły półkolonie dla najmłodszych z okolic. W zajęciach codziennie uczestniczy ponad 30 dzieci z okolic. Uczestnicy byli już w kinie, w parku technologicznym, w Lisowie. W tym roku przy współpracy regionalnego centrum wolontariatu w zajęciach uczestniczy młodzież z Włoch, Hiszpanii i Turcji, którzy tutaj są na wymianie młodzieży Erazmus. Zapraszamy do galerii na zdjęcia, co się robi u Józefa...

Kalwaria Zebrzydowska – relacja z pielgrzymki

włącz .

  W dniu 14 kwietnia odbyła się autokarowa pielgrzymka parafialna do Sanktuarium Pasyjno – Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej.  42 osoby pod opieką księdza proboszcza nawiedziły „polską Jerozolimę”.

   Głównym wydarzeniem pobytu w Sanktuarium był udział we Mszy Świętej w bazylice Matki Boskiej Anielskiej. Po niej pielgrzymi mieli możliwość  indywidualnej modlitwy przed cudownym obrazem Matki Bożej Kalwaryjskiej. W ramach zwiedzenie kompleksu klasztornego grupa poznała historię najstarszej polskiej kalwarii,  tradycje misteriów pasyjnych i maryjnych oraz obejrzała makietę dróżek kalwaryjskich. Po spożyciu obiadu i smacznych malinowych chmurek w restauracji klasztornej, chętni przeszli fragmentem Dróżek Pana Jezusa.

 W godzinach popołudniowych pielgrzymka dotarła do Krakowa. Kolejnym ważnym przystankiem podczas naszego wyjazdu była Katedra Wawelska z ołtarzem św. Stanisława - biskupa, męczennika, Kaplicą Zygmuntowską oraz grobami królewskimi. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się wspaniały Dzwon „Zygmunt”.

 Pełni wrażeń pielgrzymi wrócili pod kościół parafialny w godzinach wieczornych.

 Niech przeżyta pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej będzie zachętą do dalszego wspólnego pielgrzymowania.

 W galerii zdjęć można znaleźć fotorelację.