KOMUNIKAT Nr OD 4/24

włącz .

 

Nr OD 4/24                                                                                                    Kielce, dnia 5 marca 2024 r.

 

KOMUNIKAT

 

   Dnia 2 kwietnia przypada kolejna rocznica odejścia do Domu Ojca św. Jana Pawła II. Z tej okazji, w piątek, 22 marca 2024 r. o godz. 17.00, w kościele parafialnym w Masłowie, będzie sprawowana Msza święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Mariana Florczyka.
   Po Mszy świętej odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami Masłowa, która zakończy się przy pomniku św. Jana Pawła II na lotnisku, gdzie spotkał się z wiernymi Diecezji Kieleckiej w 1991 roku. W tym spotkaniu uczestniczyło wtedy około 500 tyś. osób. Było to największe zgromadzenie na Ziemi Świętokrzyskiej. Na pamiątkę tego wyjątkowego spotkania, każdego roku organizowana jest Papieska Droga Krzyżowa.
   Podobnie jak w ubiegłych latach, w tym szczególnym miejscu będziemy modlić się o pokój na świecie, zgodę i Boże błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny.
  Prosimy duszpasterzy by zachęcili swoich wiernych do udziału w tym modlitewnym wydarzeniu, a wszystkich ludzi dobrej woli, do zjednoczenia się pod Chrystusowym krzyżem, na który zawsze wskazywał św. Jan Paweł II.

 

                                            † Andrzej Kaleta

                                              WIKARIUSZ GENERALNY

 

______________

Niniejszy komunikat należy podać wiernym do wiadomości
w IV Niedzielę Wielkiego Postu, 10 marca 2024 r.