Ogłoszenia duszpasterskie 01.12.2019 – 08.12.2019 r.

1. We wtorek nabożeństwo ku czci św. Józefa Marello o godz. 16.45.
   
2. W środę nabożeństwo ku czci św. Józefa Oblubieńca N.M.P. o godz. 16.45.
   
3. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwa w te dni będą o godz. 16.45. W piątek od godz. 8.00 odwiedziny chorych.
   
4. W tym tygodniu Kościół obchodzi:
 
  • we wtorek wsp.św. Franciszka Ksawerego, prezbitera,
  • w środę wsp. św. Barbary, męczennicy,
  • w piątek wsp.św. Mikołaja, biskupa,
  • w sobotę wsp. św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.
5. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy adwent, który jest początkiem nowego roku liturgicznego. Adwent to czas oczekiwania na przyjście naszego Zbawiciela, ale to też czas przygotowania się na to wydarzenie poprzez udział:
 
  • w roratach, na które zapraszam na godz. 17.00, (przede wszystkim zapraszam dzieci, a w sposób szczególny dzieci mające przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej),
  • w rekolekcjach, prowadzonych przez ks. Świerada Pettke w dniach 20-22.12 (Program zostanie podany później).
   
6. Dziś rozpoczyna się 26-ta edycja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom poprzez zakup świec na stół wigilijny. Świece są do nabycia w zakrystii.
   
7. W przyszłą niedzielę obchodzimy XX Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Taca będzie przeznaczona na ten cel.
   
8. Rycerze Columba, organizatorzy „Męskiego Różańca”, zapraszają do kieleckiej katedry na Mszę Świętą 08.12 o godz.11.00, a następnie na modlitwę różańcową ulicami Kielc.
   
9. Ks. Andrzej zaprasza młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania na co miesięczne spotkanie w najbliższą sobotę o godz. 9.30.
   
10. Dziękuję serdecznie paniom Bogumile Paluch, Elżbiecie Sędek, Stanisławie Adach, Barbarze Marek i państwu Annie i Jackowi Tutajom za posprzątanie kościoła i za sfinansowanie dekoracji adwentowej, a teraz prosiłbym następnych parafian z ul. Łódzkiej.
   
11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

 

Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia

 

Do użytku wewnętrznego